0 کالا
کوکی میوه ای

زمان آماده سازی: 

10 دقیقه

 زمان پخت:

15 دقیقه

تعداد نفر:

برای 24 نفر

سطح مهارت:

متوسط

مواد لازم

آرد سفید:

یک پیمانه

خلال پوست پرتقال:

یک قاشق چایخوری

بیکینگ پودر:

یک قاشق چایخوری

آب پرتقال:

یک قاشق غذاخوری

شکر:

یک پیمانه

انجیر خشک وبرگه زردآلو:

یک چهارم پیمانه

نمک:

یک چهارم قاشق چایخوری

بادام و گردوی خرد شده:

سه قاشق غذاخوری

کره:

100 گرم

طرز تهیه

کوکی میوه ای را می‌توان با انواع میوه‌های خشک شده از قبیل انجیر، زردآلو، توت، کشمش و خرما تهیه کرددر ضمن در تهیه کوکی میوه‌ای از مغز گردو و بادام هم استفاده می‌شود که در کنار میوه‌های خشک طعمی دلپذیر ایجاد می‌کندعلاوه بر این باید اشاره کنیم که آب و پوست پرتقال هرچند در مقادیر خیلی کم استفاده می‌شوند ولی نقشی اساسی دارند و تکمیل کننده طعم عالی این کوکی هستندخلاصه این که کوکی میوه ای سرشار از ویتامین و مواد مفیدی است که در کنار هم یک میان وعده خوب و سالم را تشکیل می‌دهند.

خمیر کوکی میوه ای را می‌توان تا ۶ ماه فریز کردبه این ترتیب می‌توانید وقتی به تعداد کافی کوکی درست کردید اضافی خمیر را فریز کنید و بعداً از آن استفاده کنید چون کوکی داغ تازه همیشه طعم بهتری دارد.

فر را با دمای ۱۷۵ درجه سانتیگراد روشن کنید و اجازه دهید گرم شودروی دو سینی فر کاغذ روغنی بکشیدمیوه‌های خشک (زردآلو، انجیر، کشمش و خرماو مغزها(گردو و بادامرا به صورت قطعات خیلی کوچک خرد کنید.

مواد خشک یعنی آرد، بیکینگ پودر، شکر و نمک را داخل غذاساز بریزید و و با هم مخلوط کنیدکره را همان طور که سرد است تکه تکه کنید و داخل غذاساز بریزیدپالس بزنید تا مخلوط گلوله گلوله شودسپس میوه‌های خشک، خلال پوست پرتقال، مغزها و آب پرتقال را نیز اضافه و مواد را خوب میکس کنید.

خمیر را به یک سطح آردپاشی شده منتقل کنید و کمی ورز بدهیدسپس آن را به شکل لوله‌ای در بیاورید و داخل سلفون بپیچید۱ ساعت در یخچال قرار دهید تا سفت شود.

بعد از این مدت خمیر را به ضخامت ۵۶ میلی‌متر برش بزنیدکوکی‌ها را داخل سینی‌های فر بچینید و ۱۴۱۶ دقیقه در فر گرم شده بپزید تا لبه‌هایشان قهوه‌ای رنگ شودبگذارید کوکی میوه‌ای قبل از سرو کمی خنک شوداین کوکی‌ها را می‌توانید تا ۴۵ روز در ظرف در بسته نگهداری کنید.

 

با ما همراه شوید ...