0 کالا
شیرینی انجیری

زمان آماده سازی: 

15 دقیقه

 زمان پخت:

30 دقیقه

تعداد نفر:

برای 15 نفر

سطح مهارت:

متوسط

مواد لازم

انجیر خشک
یک پیمانه

شربت ساده:

دو قاشق چای خوری

خرمای بدون هسته

سه قاشق

عصاره وانیل:

یک و نیم قاشق چایخوری

آب پرتقال:

یک و نیم پیمانه

آرد بادام:

دو پیمانه

تخم مرغ:

دو عدد

جوش شیرین:

یک قاشق چای خوری

روغن مایع:

یک سوم پیمانه

نمک:

یک و نیم قاشق چایخوری

   
طرز تهیه

شیرینی انجیری به دلیل وجود خرما و انجیر داخل آن بسیار خوشمزه و مقوی است و می‌تواند همراه باچای یا یک نوشیدنی خنک عصرانه‌ای عالی باشدبرای تهیه شیرینی انجیری ابتدا باید یک خمیر ساده را تهیه کنیدسپس انجیر و خرما و آب پرتقال را میجوشانید و داخل مخلوط کن میکس می‌کنید تا فیلینگ داخل شیرینی آماده شودالبته می‌توانید به جای آب پرتقال از آب هم استفاده کنیداین شیرینی‌های خوشمزه را می‌توانید تا مدتها در فریزر نگهداری کنید.

 تخم مرغ، روغن، شربت و وانیل را داخل کاسه ای بریزیدبا همزن دستی هم بزنید تا با هم مخلوط شوندسپس آرد بادام، جوش شیرین و نمک را اضافه کنید و مجدداً خوب هم بزنیدخمیر را تا زمان آماده شدن انجیرها در یخچال قرار دهید.

انجیر خشک، خرمای بدون هسته و آب پرتقال را داخل یک تابه کوچک بریزید و روی شعله متوسط قرار دهیدبگذارید ۱۰۱۲ دقیقه روی حرارت باقی بماند تا انجیرها نرم شوند و حجم مایع کمی کاهش پیدا کندسپس مخلوط حاصل را داخل مخلوط‌کن یا غذاساز بریزید و آنقدر بزنید تا یکدست شود.

فر را با دمای ۱۹۰ درجه سانتیگراد روشن کنید و اجازه بدهید گرم شودخمیر را از یخچال خارج کنید و روی یک ورقه کاغذ روغنی قرار دهیدیک ورقه کاغذ روغنی دیگر هم روی خمیر بگذاریدبا استفاده از وردنه خمیر را باز کنید و به صورت یک مستطیل پهن کنید (ضخامت خمیر حدود ۶ میلی متر باشد). کاغذ روغنی روی خمیر را بردارید و مخلوط انجیر را به صورت طولی وسط خمیر بریزید و پهن کنید طوری که ۱/۳ وسط خمیر را بپوشاند.

حال گرفتن لبه کاغذ روغنی ۱/۳ پایینی خمیر را روی مخلوط انجیر تا کنید و کاغذ را از آن جدا کنید.

همین کار را با ۱/۳ بالای خمیر هم تکرار کنید تا یک لوله دراز ایجاد شوددو طرف لوله را به هم فشار بدهید تا لایه میانی دیگر دیده نشود.

با استفاده از چاقو لوله خمیری را خرد کنیدتعداد شیرینی‌ها و پهنای آنها بستگی به سلیقه شما داردولی با خرد کردن در سایز نرمال ۱۵ شیرینی انجیری خواهید داشتشیرینی ها را با فاصله روی کاغذ روغنی بچینید و آن را روی یک سینی فر قرار دهید۱۵۱۸ دقیقه در فر بپزید تا لبه ها شروع به طلایی شدن کنندبگذارید شیرینی انجیری ۲۰ دقیقه قبل از سرو خنک شود و آن را در ظرف در بسته نگهداری کنید.

 

با ما همراه شوید ...